Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jaki środek transportu wybrać, jadąc na wakacje?

3 lipca 2022 jaki środek transportu wybrać


Letnie wakacje planowane są często na wiele miesięcy wcześniej, aby dopiąć wszystkie najdrobniejsze szczegóły. O ile wybranie kierunku, hotelu czy też nawet tego, co się ze sobą weźmie, jest stosunkowo proste i większość osób nie ma z tym problemu, to jednak duże trudności wielu osobom sprawia to, aby wybrać odpowiedni środek transportu. Jakie są zalety i wady środków transportu, którymi można udać się na wakacje?

Podróż samolotem

Rodzaje środków transportu są naprawdę przeróżne, lecz bez wątpienia jednym z najczęściej wybieranych, jeśli chodzi o wakacje, jest samolot. Jakie są jego wady i zalety?
Samolot charakteryzuje się przede wszystkim ogromną szybkością, więc najczęściej wykorzystywany jest w przypadku dalekich podróży. Można się przy jego pomocy dostać właściwie w dowolne miejsce na świecie. Dodatkowo wiedzieć trzeba, że statystycznie jest on najbezpieczniejszy. Jakie są jednak wady samolotu? Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba, że jest to zdecydowanie najdroższy środek transportu. Co więcej, jest on również dość kłopotliwy, jeśli chodzi o sprawy formalne. Dostanie się do samolotu, wymaga wielu etapów rewizji, sprawdzenia bagażu itd. Dodatkowo samolotem zupełnie nie opłaca się podróżować na niewielkie odległości.

Podróż pociągiem

Jaki środek transportu wybrać, jeśli jedzie się np. z Poznania do Gdańska? Na tak krótką podróż samolot będzie zupełnie nietrafiony, lecz w tym wypadku idealnie sprawdzi się pociąg.
Podróżowanie pociągiem jest stosunkowo tanie, dość wygodne, a także szybkie. Pociąg nie stoi w korkach, nie wymaga drobiazgowej kontroli przed wejściem do niego, a także podróżuje się w nim z mniejszą ilością współpasażerów, co czyni go zwyczajnie spokojniejszym. Jakie są wady pociągu? Przede wszystkim jest on wysoce narażony na różnego rodzaju awarie i opóźnienia. Powoduje to, że podróżowanie pociągiem momentami staje się bardzo nieprzewidywalne.

Podróż samochodem

Na koniec pozostaje najbardziej oczywisty środek transportu dla wielu osób, czyli prywatny samochód. Czym charakteryzuje się podróż własnym autem na wakacje?
Najważniejszą zaletą takiego środka transportu, jest oczywiście pełna swoboda i wolność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas podróży się zatrzymać, zjeść obiad czy też pozwiedzać napotkane miasteczko. Jadąc samochodem, nie trzeba udawać się na lotnisko czy peron, lecz można wyruszyć prosto spod swojego domu.
Jakie są wady jazdy własnym autem? Rzecz jasna jest to możliwe tylko wtedy, gdy ma się prawo jazdy. Co więcej, taka podróż jest stosunkowo najdroższa, szczególnie w dobie ostatnich podwyżek cen paliwa. Dodatkowo statystycznie podróż samochodem jest najbardziej niebezpieczna.

Redakcja carworld.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Serwis aut ciężarowych Gdańsk
Czym charakteryzuje się wynajem auta
Na czym polega usługa valentingu

Na czym polega usługa valentingu?

6 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?