Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jak przetransportować samochód na inny kontynent, czyli ruszamy promem przez wodę

24 stycznia 2022 jak przetransportować samochód na inny kontynent


Powrót z zagranicy lub wyjazd na inny kontynent wiąże się nieraz z koniecznością przetransportowania ze sobą swojego samochodu. W jaki sposób to zrobić? Jak się do tego przygotować i co trzeba wiedzieć?

Jak przekroczyć ocean z autem?

Na osoby, które potrzebują takiej usługi czeka specjalny transport wodny. Jak przetransportować samochód na inny kontynent? Wystarczy skorzystać z usługi specjalnego promu, posiadającego warunki do przewożenia aut. Oczywiście nie wolno zapomnieć, że przed realizacją usługi czeka nas sporo formalności. Najlepiej więc zdecydowanie wcześniej zadzwonić do firmy zajmującej się takim przewozem i zapytać o dokumenty, jakie trzeba przygotować. Pracownicy zapytają nas także między innymi o to, jakie są wymiary samochodu oraz czy posiada on instalację gazową. Czy takie auto nie zostanie wpuszczone na pokład? Nie musi tak być. Czasem po prostu firma potrzebuje zgłoszenia tego faktu.

Prom samochodowy czym jest i jak dziala?

Prom do transportu samochodów jest specjalnym środkiem przewozu, który zawiera pokład przygotowany do bezpiecznego płynięcia razem z samochodami przez wiele godzin. Właściciele aut płyną zaś na pokładzie górnym, na którym zwykle można skorzystać z całego szeregu atrakcji. Oczywiście, jak w przypadku każdego transportu, także i w tym, należy wcześniej dokonać rezerwacji i zakupić bilet. Zostanie nam przyznane miejsce na promie według wielkości samochodu. Warunki na promie umożliwiają całkowicie bezpieczne przewożenie samochodu. Nie trzeba więc się martwić, że coś może mu się stać.

Należy tylko pamiętać, że w dzień wyruszenia w podróż należy odpowiednio wcześnie stawić się na odprawie i załadunku. Jeżeli tak się nie stanie, przewoźnik może nam nawet cofnąć rezerwację.

O czym jeszcze należy pamiętać przed transportowaniem samochodu promem?

Przede wszystkim należy dopełnić wszelkich formalności, czyli dostarczyć wymagane dokumenty. Chodzi nie tylko o dokumenty samochodu, ale także osoby, która będzie razem z nim podróżować. Kolejna kwestia jest taka, że w czasie rejsu nie można przebywać na pokładzie samochodowym ani w aucie. Oznacza to, że wszelkie wartościowe rzeczy z samochodu trzeba będzie zabrać ze sobą. Inna ważna kwestia to taka, że trzeba naprawdę zadbać o to, by podać dokładne wymiary auta, ponieważ inaczej z jego transportem mogą być trudności. Warto także odpowiednio wcześniej poznać pełny cennik oferty, by koszty nas nie zaskoczyły, a może nawet porównać ceny poszczególnych przewoźników.

Redakcja carworld.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Serwis aut ciężarowych Gdańsk
Czym charakteryzuje się wynajem auta
Na czym polega usługa valentingu

Na czym polega usługa valentingu?

6 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?