Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Kiedy skorzystać z opcji holowania pojazdu we Włoszech?

3 września 2023 holowanie pojazdu


Nagła awaria pojazdu może przytrafić się każdemu kierowcy i to często w najmniej odpowiednim momencie. Drogami porusza się coraz większa ilość samochodów, co oczywiście, skutkuje też większą ilością kolizji. Na całe szczęście, przebywając we Włoszech czy też udając się tam na wakacje, możemy liczyć na pomoc drogową. W ramach jej usług możemy zdecydować się między innymi na holowanie samochodów z Włoch.

Co zrobić, kiedy dojdzie do uszkodzenia pojazdu na drodze?

W przypadku uszkodzenia samochodu na drodze należy przede wszystkim zachować spokój. Pierwszą czynnością, jaką należy zrobić, jest wyłączenie silnika i ustawienie trójkąta ostrzegawczego, w odpowiedniej odległości od pojazdu. Jeśli chodzi o autostradę czy drogę ekspresową, jest to przepisowe 100 m. Poza obszarem zabudowanym trójkąt należy umieścić w odległości od 30 do 50 m od auta. Na terenie zabudowanym trzeba go ustawić kilka metrów od samochodu. Jeśli auto ulegnie awarii na autostradzie, wówczas należy zawiadomić służbę obsługi autostrady czy też zadzwonić pod numer 112. Wsparciem w takiej sytuacje okaże się pomoc drogowa we Włoszech, zwłaszcza jeśli nie będziemy w stanie samodzielnie naprawić pojazdu.

Kiedy zlecić transport samochodu z Włoch do Polski?

Holowanie samochodu z Włoch do Polski można zlecić w różnych sytuacjach. Taka usługa przydaje się nie tylko, kiedy dojdzie do nagłej awarii auta. Samo zlecenie transportu jest banalnie proste. Wystarczy tylko skontaktować się z wybraną firmą i podać najważniejsze informacje, czyli np.:

  • punkt odbioru samochodu,

  • miejsce docelowe,

  • model auta i jego stan techniczny.

Warto dodać, że możliwe jest holowanie samochodów z Włoch, zarówno tych nowych, używanych, jak i uszkodzonych. Opcje te wymagają jednak innego przygotowania. Przewóz najlepiej zlecić profesjonalnej i doświadczonej firmie, która dobrze zabezpieczy auto na czas transportu i zajmie się jego sprawnym dostarczeniem pod wskazany adres. Na przewiezienie pojazdu na lawecie decydują się nie tylko osoby po stłuczce czy też te kupujące auto z Włoch. To także znakomita opcja dla osób, które się przeprowadzają. Oferta firm kierowana jest też do przedsiębiorców i salonów samochodowych, które sprowadzają nowe modele za granicy. Trzeba pamiętać, że holowanie samochodu z Włoch do Polski na lawecie jest często konieczne, ze względu na braku aktualnego przeglądu technicznego, przez co nie może być on dopuszczony do ruchu.

Pomoc drogowa we Włoszech działa w sposób kompleksowy, zapewniając auta zastępcze, a nawet nocleg dla podróżnych.

Redakcja carworld.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wybór idealnych sakw na motor
holowanie pojazdu
Preparat do skrzyni biegów

Jesteś zainteresowany reklamą?