Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Najlepsze samochody luksusowe z napędem na cztery koła (4×4) – przegląd

3 kwietnia 2023 Najlepsze samochody luksusowe


Solidne, potężne i bezpieczne auta luksusowe z napędem na cztery koła to marzenie wielu kierowców. Poniżej przedstawiamy trzy modele takich pojazdów, które dzięki napędowi 4×4 poradzą sobie nawet w najbardziej wymagającym terenie.

Lexus LS – klasa premium w praktyce

Pisząc o samochodowej klasie Premium, nie można pominąć Lexusa. Wersja LS to już piąta generacja tego modelu. Wyposażono ją w potężny, 3,5-litrowy silnik (417 KM) i 10-biegową skrzynię automatyczną. Dzięki temu pojazd rozpędza się do „setki”w zaledwie 4,9 sekundy. Ile trzeba zapłacić za taki samochód? Podstawowa wersja LS 500h kosztuje około 490 tysięcy złotych. Na bardziej „dopieszczony”wariant LS 500 trzeba już wydać 510 tysięcy złotych.

BMW seria 7 – klasyka w ujęciu wysokoprężnym i hybrydowym

BMW serii 7 to kolejne luksusowe auto z zagranicy. Ten model występuje w dwóch konfiguracjach: z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym (400 KM) oraz z hybrydą plug-in, której łączna moc to 326 KM. Niezależnie od wariantu moment obrotowy jest przekazywany przez 8-stopniową skrzynię biegów. W przypadku tego modelu przyspieszenie do „setki”jest osiągane w zaledwie 4,6 sekundy (silnik wysokoprężny) i 5,3 sekundy (hybryda). Cena BMW 7 to 526 tysięcy złotych za Diesla i 503 tysiące złotych za hybrydę.

Mercedes Klasa S – pojazd marzeń polskiego kierowcy

Mercedes Klasa S to samochód luksusowy z napędem na cztery koła, który również jest dostępny w kilku wariantach. Pierwszy z nich to auto wyposażone w silnik benzynowy V8 o pojemności 4 litrów, którego moc to aż 469 KM. Uzyskuje on przyspieszenie „do setki”w zaledwie 4,6 sekundy. Alternatywą dla niego jest pojazd z 3-litrowym silnikiem benzynowym z 367 KM i 22-konnym silnikiem elektrycznym z funkcją rekuperacji energii. Ten model osiąga „setkę”w nieco dłuższym czasie wynoszącym 4,9 KM. W obydwu wariantach zdecydowano się na montaż 9-biegowej skrzyni biegów. Za BMW z silnikiem V8 zapłacimy od 528 tysięcy złotych, a za jego wariant z jednostką elektryczną – 459 tysięcy złotych.

Luksusowe auto z napędem 4 × 4 – czy da się taniej?

Tu pojawia się pytanie, czy wymienione powyżej samochody luksusowe z napędem 4×4 mogą być dostępne dla „zwykłego”Kowalskiego. Biorąc pod uwagę podane ceny, zakup nowego auta to poważny wydatek nawet dla bardziej majętnych Polaków. Alternatywą jest sprowadzenie auta z zagranicy. Co ważne, w celu sprowadzenia auta nie trzeba wybierać się do innego kraju. Wystarczy skorzystać z usług, które oferuje serwis https://carforfriend.pl/wiemy-ktore-auta-obronia-sie-przed-inflacja/ .

Dzięki wsparciu doświadczonego pośrednika można nabyć kultowy i luksusowy pojazd w okazyjnej cenie.

Redakcja carworld.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Serwis aut ciężarowych Gdańsk
Czym charakteryzuje się wynajem auta
Na czym polega usługa valentingu

Na czym polega usługa valentingu?

6 października 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?